השקעה נכונה תביא לך את מינוף חייך

אם היום אתה נוסע ברכב ליסינג פרטי וחולם על צי מכוניות פאר, כדאי שתתחיל לחשוב ברצינות על השקעה בשוק ההון. זירת המסחר רוחשת פעילות ובאמצעות אתרי האינטרנט השונים ניתן להפיק ממנה תשואות גבוהות במיוחד. למעשה, השקעה נכונה בשוק ההון יכולה להביא למינוף בעל משמעות אדירה בטווח הקצר והארוך. השאלה היא כיצד מתחילים ואילו מושגים כדאי להכיר על מנת לשחק במגרש של הגדולים.

מושגים כלליים ושיטות פעולה

היכרות עם המושגים הכלליים בהחלט יכולה לעזור למשקיעים שעושים את צעדיהם הראשונים בשוק ההון. בהקשר הזה כדאי לציין כי מניה היא רכישה של חלק מהבעלות על חברה, בעוד אגרות חוב הן מכשיר פיננסי המונפק על ידי חברה, ממשלה או תאגיד שקיבלו אישור ובכפוף להתחייבות לתשלום כספים במועד קבוע או בהתקיים תנאים מסוימים. אגרות חוב מיועדות אינן נסחרות בבורסה והן מונפקות לקרנות פנסיה בלבד, אך הקרן והריבית עליהן צמודות למדד המחירים לצרכן.

ברמה המעשית, חשוב להכיר את המונח "ארביטראז" המציין יצירת רווח ללא סיכון. בתהליך כזה תוכלו לנצל את היתרון הקיים של הפרשי מחירים למוצר זהה בשווקים שונים, או לחילופין באותו שוק אצל מקיימי שוק שונים. את היתרון מביאים לידי ביטוי בעיקר באמצעות רכישה ומכירה בו זמנית של מטבע חוץ, ניירות ערך, סחורות גולמיות וכן הלאה.

טיפים להשקעה מוצלחת

בקיאות במושגים לא מספיקה על מנת להשקיע בצורה מוצלחת בשוק משוכלל ודינאמי. תמיד כדאי לדאוג לפיזור תיק ההשקעות על פני אפיקים רבים. ההמלצה היא להתעניין בפיזור של תיק ההשקעות באפיקים כגון שקל, מטבע חוץ, מתכות, סחורות, מניות ואופציות. פיזור אפיק מנייתי גם הוא אמור להתפרס בצורה נכונה, במטרה להעלות את רמת היציבות ולהוריד את הסיכון.

בדיקה מוקדמת מונעת טעויות בשוק ההון והחיפזון הוא מהשטן. זכרו זאת בפעם הבאה שאתם רצים לקנות מניה מסוימת בגלל המלצות של חברים, בני משפחה או אתרי אינטרנט. אל תבצעו טעויות דרמטיות עם הכסף שלכם והתחילו בקטן. לוקח זמן ללמוד את כל רזי ההשקעות ולכן סבלנות היא מילת המפתח. שמרו על משמעת עצמית, נטרלו את הרגשות והסתכלו על תיק ההשקעות באופן אובייקטיבי ככל האפשר. במקביל, אל תחששו לבקש עזרה או לסיים השקעה שגורמת לכם הפסדים משמעותיים ולא מתוכננים. מצד שני, זכרו כי ירידות שערים הן חלק בלתי נפרד מהבורסה והנקודה היא לא כיצד להימנע מהן אלא איך להתאושש.

בחירת אסטרטגיית השקעה

כמו בכל תחום, גם בשוק ההון יש משמעות לאסטרטגיה שתבחרו. במידה ואתם בעלי אופי סולידי, העדיפו להשקיע במינימום מניות ולהתמקד באפיקים יותר בטוחים. מנגד, אם יש לכם מספיק כסף פנוי וצברתם גם את הניסיון הדרוש תוכלו להפיק את המקסימום מבחירה באסטרטגיה הרפתקנית אך אטרקטיבית.